Středa, 28 února, 2024
- Reklama -e15.cz

Správa mateřské školy: Usnadněte práci svým učitelům

Není žádným tajemstvím, že školství nepatří mezi mladými lidmi a absolventy středních i vysokých škol mezi atraktivní obory. Není se čemu divit, protože tato práce vyžaduje specifické znalosti, dovednosti, a hlavně velkou psychickou odolnost. Kromě toho je většina mateřinek zatížena vysokou administrativou, kvůli čemuž je správa mateřské školy složitá. Přitom by stačilo investovat do speciálně vyvinuté webové aplikace.

Online komunikace s rodiči

Správa mateřské školy je ve většině případů o vyplňování výkazů a reportů pro MŠMT, ale také o komunikaci s rodiči. Ta je však bohužel často kamenem úrazu, protože někteří rodiče nechtěně volají v nevhodnou chvíli. Taková komunikace je nejenom zdlouhavá, ale také značně neefektivní. V rámci specializovaného softwaru je přitom k dispozici řešení pro komunikaci v reálném čase. Kromě toho umožňuje učitelům rozesílat hromadné zprávy například o výletech nebo kroužcích.

Jak řešit omluvenky?

Docházkový systém pro školky je v rámci programu vyřešen pomocí čipových karet a čtečky. Ty jsou perfektní pro zaznamenání příchodu a odchodu do školky, nicméně pro omluvenky bylo třeba vytvořit odlišný modul. Díky němu však nemusíte přijímat omluvenky po telefonu, protože rodiče jednoduše zadají období absence do programu, přičemž vy jako učitel máte dokonalý přehled o všech absencích na jednom místě.

Kde najdete informace o dětech?

Elektronická evidence docházky v dětské skupině tak poskytuje ucelené informace o jednotlivých ratolestech. Ty máte k dispozici v kompaktním balíčku, v němž je snadné a efektivní jakékoliv hledání. Samozřejmostí je pak propojení s ostatními moduly specializovaného softwaru, takže se rychle dostanete ke všem potřebným informacím. Díky tomu můžete lépe organizovat chod mateřinky a také komunikaci s rodiči.

Jako učitelé určitě nechcete trávit čas papírováním, a proto přesvědčte vedení vaší školky o investici do softwaru. Takových výdajů totiž rozhodně litovat nebudete. 

Další články autora

Comments

PR článek

Nejnovější články